Karnawał w szkole specjalnej

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach

dodane 11.03.2014 09:31

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem.

Karnawał w szkole specjalnej

Drogi Mały Gościu Niedzielny !

Bardzo podoba się nam Twoja strona internetowa. Chętnie byśmy na niej zaistnieli, przekazując informacje o tym co się dzieje w naszej szkole. Jesteśmy Zespołem Szkół Zawodowych Specjalnych dla młodzieży z upośledzeniem lekkim, umiarkowanym i znacznym. Według błogosławionego papieża Jana Pawła II jesteśmy skarbem Kościoła. Obecny papież Franciszek też tak uważa. Czy te skarby znajdą miejsce na Waszej stronie?
Jeżeli tak, przekazujemy pierwsze informacje o naszym karnawale i kilka zdjęć ilustrujących jego przebieg.
Pozdrawiamy serdecznie

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6
Katowice ul. Rolna 22.


„Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”

Tę prawdę zawartą w Księdze Koheleta wprowadzaliśmy w życie oddając się zabawie, radości, tańcom i swawolom.
W nowy rok weszliśmy tanecznym krokiem. Nic w tym dziwnego. Wróciliśmy do szkoły po święcie Objawienia Pańskiego i razem z całym światem przeżywaliśmy gorący czas karnawału.
Jeszcze przed feriami, 10 już raz obchodziliśmy międzyszkolny konkurs Kolorowe Święta. Jego celem jest integracja osób niepełnosprawnych z całego regionu śląskiego oraz ukazanie różnorodnych zwyczajów świątecznych jako żywych znaków kultury. Jak na jubileusz przystało, było bardzo wystawnie. Co roku przybywają do nas nowi goście, którzy przyjeżdżają z różnych stron regionu śląskiego. Nazwa imprezy dokładnie oddaje jej charakter. Jest bajecznie kolorowo a dla każdego uczestnika jest to prawdziwe święto. Dla nas nauczycieli również dlatego, że możemy spotkać byłych uczniów, którzy
z radością do nas wracają i bacznym okiem obserwują zmiany, jakie zaszły pod ich nieobecność. W tym roku, jedna z absolwentek- Ania rozejrzała się gospodarskim okiem wokoło i pogratulowała nam remontu sali gimnastycznej. Rozstanie nie jest łatwe, ale wiemy ,że za rok znowu będziemy świętować i znowu będzie kolorowo.
Po feriach przeżywaliśmy Walentynki. Był konkurs na najładniejszą Walentynkę, była poczta walentynkowa z przepysznym serduszkiem- ciasteczkiem i odpowiednia maksymą. Była dyskoteka zorganizowana przez nasz Samorząd Uczniowski.
Ostatnim akordem karnawału był bal przebierańców, który w tym roku przebiegał pod hasłem: Mój ulubiony bohater filmowy. W ten sposób mogliśmy zaprezentować efekty realizowanego programu kulturalno- medialnego: Czytam, słucham oglądam-potrafię kontaktować się z otoczeniem. Podczas balu było wiele konkursów, oglądaliśmy fragmenty filmów oraz podziwialiśmy pomysłowość uczestników w tworzeniu atrakcyjnych kostiumów.
Po tych wszystkich wydarzeniach, objedzeni pączkami, możemy poważnie myśleć o wejściu
w czas ascezy i wyrzeczeń i dalej wsłuchiwać się w mądre słowa Koheleta.


 

Tagi: