Superbohaterowie

Anna Leszczyńska-Rożek

publikacja 26.02.2014 11:46

Kosmate pająki na drucianych nogach, kosmici lądujący na tarce do jarzyn i Ciastek w głównej roli kuchennej rewolucji, czyli filmy, jakich nie zobaczycie w kinie.

Superbohaterowie Superbohaterowie gotowi do akcji Anna Leszczyńska-Rożek

Jeśli historia, którą chcemy opowiedzieć w filmie, jest niezwykła i niepowtarzalna, to taki też musi być bohater. A potem bohaterowi trzeba wymyślić świat, w którym będzie przeżywał swoje niesamowite przygody i spotykał innych, czyli scenografię. Warto pamiętać, że im większy bohater, tym większa musi być scenografia. Pokażę Wam, jak wykonać trzech różnych bohaterów filmowych. Pamiętajcie, to tylko propozycje. Wasi aktorzy mogą być jeszcze bardziej niezwykli :)

Wesołe pająki
W kinach można zobaczyć przygody mnóstwa różnych robaczków, mniej lub bardziej sympatycznych. Moje pająki są łatwe do wykonania, sympatyczne i bardzo wesoło potrafią się bawić :) Jak je zrobić? Potrzebne będą:
☻ niewielki kłębek kolorowej włóczki
☻ 3 dekoracyjne druciki (można je kupić np. w sklepie papierniczym)
☻ wsuwka do włosów
☻ guziki, koraliki albo filc na oczy (można też kupić gotowe)

Krok po kroku

Pająk ma okrągły tułów. Robimy go, nawijając nitkę w równy kłębek. Najpierw parę nitek na wyprostowane palce dłoni. Potem włóczkę delikatnie zdejmujemy i kilka razy obwiązujemy zwój przez środek. Całość składamy na pół i stopniowo miejsce w miejsce obwiązujemy kłębek. Pamiętajcie, kłębek musi być w miarę równy i miękki. Teraz nogi. Pająk ma ich 4 pary. Mój jest inny. Ma tylko sześć :) Na nogi świetnie nadają się dekoracyjne druciki, które trzeba przeciągnąć przez kłębek. Dla ułatwienia koniec drucika zahaczamy o wsuwkę do włosów i przewlekamy drucik. Formujemy kształt nóg, a jeśli kłębek (tułów) jest mniejszy, druciki (nogi) odpowiednio przycinamy. Na koniec naklejamy lub przyszywamy oczy i buzię. I pająk gotowy. Ja zrobiłam dwa wesołe, kolorowe pająki. Ponieważ powstały z włóczki, ich świat też jest miękki i kosmaty. Tłem dla nich jest polarowy koc, a roślinki to dwie ściereczki do kurzu z mikrofibry :) To bardzo wdzięczni aktorzy. Łatwo nimi poruszać, bo ich druciane nogi zgrabnie się odginają. Zresztą spróbujcie sami :).

Wszyscy superbohaterowie w marcowym "Małym Gościu"