Kolędnicy z Babic

dodane 24.01.2014 13:05

Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły aktywnie włączyły się w Akcję Kolędników Misyjnych.

Kolędnicy z Babic

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w strojach kolędniczych uczestniczyły w Mszy świętej włączając się w liturgię słowa, modlitwę powszechną i śpiew kolęd.
Na zakończenie Eucharystii ks. Jan Molanda – proboszcz naszej parafii, odmówił modlitwę na rozesłanie Kolędników Misyjnych.
Pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego dzieci zbierały datki na rzecz rówieśników z krajów misyjnych, Konga i Burundi – gdzie pracują Siostry Kanoniczki Ducha Świętego.
Wraz z siostrą katechetką Łucją Kramarz oraz siostrą Katarzyną Lenart kolędnicy odwiedzili domy mieszkańców Rozkochowa i Babic, niosąc radość z wieści o Narodzinach Syna Bożego i przedstawiając potrzeby dzieci w krajach misyjnych.
W każdej rodzinie zostawiły pamiątkowe gwiazdki, na których zamieszczono zdjęcia oczekujących wsparcia i pomocy, chcących uczyć się i rozwijać. Przyjmowano nas serdecznie, włączając do wspólnego śpiewu kolęd, z uwagą słuchając naszych występów, obdarowując słodyczami. Wielu przyjmujących zaprosiło nas do siebie już na przyszły rok. Wszyscy uczestnicy czuli się potrzebni, przynosili radość i sami jej doświadczali.
Zebraliśmy 4.245,00 zł.
Kolędowanie misyjne stało się dla dzieci kolejnym doświadczeniem
w ich życiu, dostarczającym wielu wzruszeń i zapadającym głęboko w pamięć. Dało radość z niesienia pomocy ubogim dzieciom na misjach. Błogosławieństwo przyniesione przez nich na pewno na długo zagości
w każdym odwiedzanym domu.
Wszystkim, którzy przyjęli misyjnych kolędników, dziękujemy za życzliwość, wsparcie, gościnę, ofiarność i słodycze.

s. Łucja Kramarz CSS
 

Tagi: