Kolędnicy w Niegowici

publikacja 23.01.2014 09:10

1500 dzieci przyjechało na Spotkanie Kolędników Misyjnych.

Kolędnicy w Niegowici

Nasza 26 osobowa grupa, pod opieką sióstr Łucji Kramarz CSS i Katarzyny Lenart CSS, 18 stycznia wzięła udział w Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych. Do parafii w Niegowici, znanej jako pierwsze miejsce posługi kapłańskiej Karola Wojtyły – Jana Pawła II - przyjechało 1500 kolędników z archidiecezji krakowskiej. 

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. biskup Jan Zając. Zachęcał nas do podejmowania ciągłego trudu misyjnego apostołowania i życzył byśmy byli wiernymi świadkami Ewangelii. Adam Marek niósł świecę w procesji z darami.

Następnie wolontariusze z Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego opowiadali o swojej pracy misyjnej w Indiach. Na zdjęciach zobaczyliśmy, w jakich warunkach mieszkają i uczą się nasi rówieśnicy.

Nie zabrakło też pokarmu dla ciała. W "Kuchni Misjonarza" uraczono nas "Misyjnym Kociołkiem" a potem uczestniczyliśmy w quizie zatytułowanym "Jan Paweł II - Wielki Misjonarz" i w innych zabawach karnawałowych. Za udział w konkursie, do którego przygotowała nas s. Łucja, przyznano nam wyróżnienie – otrzymaliśmy dyplom i instrument muzyczny.

Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników.

s. Łucja Kramarz CSS