Ostróda

publikacja 30.12.2013 15:19

Parafia bł. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie

Szczęść Boże!

Od wielu już lat w naszej parafii bł. Hiacynty i Franciszka w Ostródzie organizowane sa Roraty z Małym Gościem Niedizlenym. Dziękujemy redakcji za piękne pomysły. Nasze Roraty były codziennie rano o godz. 6.30 do Wigilii włącznie. W kościele spowitym ciemnością i delikatnym światełkiem Roratki i świec z wieńca adwentowego i schodzącego po drabince adwentowej Dziąciątka Jezus gromadziło sie bardzo wielu dorosłych a dzieci od 60 - 40. Dzieci otrzymywały każdego dnia zadania konkursowe do wykonania połaczone z nagrodami. W fundownie nagród właczało się wielu dorosłych zachwyconych postawą i  zaangażowaniem dzieci. Oczywiście przyszedł również na Roratach święty Mikołaj, kóry obdarował nie tylko dzieci ale i dorosłaych - byli grzeczni przez cały rok!.

Tegoroczne Roraty "uBoga droga" były wyjątkowe w swej treści. Dzieci i dorośli poznawali Swiętych, którzy pomagali ubogim. Wzyscy staraliśmy się naśladować ich w codziennym życiu przez modlitwę, dobre czyny i pomoc potrzebującym..

W czasie Rorat zorganizwoaliśmy "Adwentową skarbonkę doborci" zgodnie z zasdą "tyle masz ile dasz". Całą kwotę 747 zł 38 gr, którą zebraliśmy wpłaciliśmy na konto podane przez redakcję, by pomóc potrzebującym niepełnosprawnym dzieciom.  Niech Dzieciątko Jezus ten skromny nasz dar serca pobłogosławi.

Na koniec Rorat dzieci z radością otrzymały list Ojca Świętego i same napisały również listy z podziękowaniami i życzeniami do papieża Franciszka, które jeszcze przed Świętami wysłaliśmy do Watykanu.

Bóg zapłać całej redakcji za dobro czynione dla wszystkich.