Ministranckie zmagania piłkarskie w Mszanie Dolnej

ks. Konrad Kozioł

publikacja 03.12.2013 12:23

Choć w 2013 roku nie odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej, a od Euro minęło już półtora roku, są rozgrywki, które przynoszą wiele emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach. Mowa o ministranckich mistrzostwach Polski w piłce nożnej.

Ministranckie zmagania piłkarskie w Mszanie Dolnej

Każdego roku te rozgrywki odbywają się w czterech etapach: dekanalnym, rejonowym, diecezjalnym i ogólnopolskim. W minioną sobotę, 23. listopada,  w dekanacie Mszana Dolna odbył się pierwszy etap mistrzostw. Czterech duchownych selekcjonerów przywiozło do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej swoich podopiecznych, którzy reprezentowali parafie z: Koniny, Kasinki Małej i obie parafie z Mszany Dolnej. Ponad 80 ministrantów i lektorów z naszego dekanatu wzięło udział w rozgrywkach szczebla dekanalnego.
Piłkarskie potyczki rozpoczęły się od wspólnej modlitwy o szczęśliwy ich przebieg, zdrowie wszystkich uczestników i przestrzeganie zasad fair play. Jak co roku, poziom mistrzostw już na etapie dekanalnym był bardzo wysoki. Łącznie w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia odbyło się 15 spotkań. Nieustępliwość zawodników, którzy na co dzień czytają Słowo Boże i służą do Mszy świętej była tak duża, że do samego końca nie było wiadomo kto okaże się zwycięzcą. Po zaciekłych bojach i ostatnim gwizdku sędziego wyniki przedstawiają się następująco:

  • w kategorii szkoły podstawowej:

1 miejsce ministranci z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej
2 miejsce ministranci z parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Koninie
3 miejsce ministranci z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej

  • w kategorii gimnazjum:

1 miejsce lektorzy z parafii pw. Nawiedzenia N.M.P. w Kasince Małej
2 miejsce lektorzy z parafii pw. Św. Stanisława B. M. w Koninie
3. miejsce lektorzy z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

  • w kategorii szkoły średniej

1 miejsce lektorzy z parafii pw. Św. Stanisława B. M. w Koninie
2 miejsce lektorzy z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej
3 miejsce lektorzy z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Drużyny, które uplasowały się na podium otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy okolicznościowe puchary. Ministranci i lektorzy, którzy wygrali rozgrywki dekanalne, będą uczestniczyć w finale rejonowym. Mamy nadzieje, że tak, jak w ubiegłych latach, również w tym sezonie będziemy mieć przedstawicieli dekanatu Mszana Dolna na etapie diecezjalnym, a kto wie, może i uda się powalczyć dalej. Wspólna gra sprawia bowiem tak wiele radości.