Lewandowski pokonał Szczęsnego

PAP

publikacja 23.10.2013 10:09

W najciekawszym dla polskich kibiców wtorkowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała w Londynie Arsenal 2:1. W bramce gospodarzy stał Wojciech Szczęsny, a Robert Lewandowski zdobył zwycięskiego gola i wcześniej zaliczył asystę.

Lewandowski pokonał Szczęsnego W 82. minucie meczu Robert Lewandowski strzałem z woleja pokonał Wojciecha Szczęsnego. PAP/EPA/Bernd Thissen

W barwach Borussii do 66. minuty grał także Jakub Błaszczykowski, a na ławce rezerwowych "Kanonierów" siedział Łukasz Fabiański.

Goście objęli prowadzenie w 16. minucie. Marco Reus wślizgiem odebrał piłkę Aaronowi Ramseyowi tuż przed polem karnym Arsenalu. Następnie Lewandowski zagrał do Henricha Mychitariana, a Ormianin wpisał się na listę strzelców.

Londyńczycy wyrównali jeszcze przed przerwą. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Bakari Sagna, a Olivier Giroud wykorzystał nieporozumienie między serbskim obrońcą Nevenem Suboticem i bramkarzem Romanem Weidenfellerem.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 82. minuta. Lewandowski strzałem z woleja wykończył szybki kontratak Borussii i nie dał szans Szczęsnemu.