90 lat „Gościa Niedzielnego”

redakcja

dodane 20.09.2013 10:33

„Gość Niedzielny” jest jednym z najstarszych polskich tygodników. Pierwszy numer ukazał się we wrześniu 1923 roku!

90 lat „Gościa Niedzielnego” Na zdjęciu pracownicy redakcji w specjalnych jubileuszowych strojach. „Gość” ma już 90 lat! Henryk Przondziono /GN

„Idź w swą drogę „Gościu Niedzielny”. W imię Boże wstępuj w progi. Wnoś wszędzie światło, ciepło i pokój Chrystusowy” – tak w pierwszym numerze mówił ks. August Hlond, Administrator Apostolski, późniejszy biskup śląski, prymas Polski.

„Gość Niedzielny” nie tylko utrzymał tradycyjny krąg odbiorców, ale również pozyskał nowych, także wśród młodszych czytelników. Od dwóch lat „Gość” pozostaje liderem w rankingu tygodników opinii w Polsce. 

90-lecie „Gościa Niedzielnego” jest okazją, aby wraz z Czytelnikami podziękować Panu Bogu za błogosławieństwo, które towarzyszy pracy redakcji.

Zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbieniową w sobotę, 21 września, na godz. 18 do krypty katedry w Katowicach. Podczas tego spotkania konferencję wygłosi ks. prof. Jerzy Szymik.
Zachęcamy do udziału wraz z redakcją „Gościa” we Mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca w niedzielę, 22 września, o godz. 12.