Artur Boruc: „Wiara umiera ostatnia”

PAP

publikacja 10.09.2013 11:59

Artur Boruc przekonuje, że polska reprezentacja wciąż ma szanse wywalczyć awans do piłkarskich mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii.

Artur Boruc: „Wiara umiera ostatnia” Artur Boruc w akcji w meczu z Czarnogórą PAP/ Leszek Szymański

„Wiara umiera ostatnia. A my wciąż wierzymy i walczymy” - powiedział Polskiej Agencji Prasowej bramkarz biało-czerwonych.

„Zapewniam, że atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. Na własne życzenie skomplikowaliśmy sobie co prawda sytuację w grupie, remisując dwa razy z Czarnogórą, a zwłaszcza w czerwcu na wyjeździe z Mołdawią. Nie zmienia to faktu, że nadal mamy szansę wywalczyć awans do finałów mistrzostw świata. Ja wychodzę z założenia, że wiara umiera ostatnia. A my wciąż wierzymy i walczymy” - dodał.

Bramkarz angielskiego Southampton nie zapowiada jednak we wtorek w eliminacyjnym meczu MŚ 2014 z San Marino w Serravalle efektownej wygranej polskiego zespołu. „Nie chcę liczyć przed tym spotkaniem bramek. Mnie ucieszy każde, nawet najskromniejsze zwycięstwo” - stwierdził.

W potyczce z San Marino biało-czerwoni skazani są na zwycięstwo. Każdy w Polsce oczekuje bowiem wysokiej i bezproblemowej wygranej z outsiderem grupy H.