Dobra Nowina z beskidzkich szczytów

Urszula Rogólska/ bielsko.gosc.pl

publikacja 26.08.2013 10:43

Ponad 700 osób wspięło się na szczyt Wielkiej Raczy, gdzie przygotowano ostatnie z ośmiu górskich spotkań tegorocznej - pierwszej - Ewangelizacji w Beskidach!

Dobra Nowina z beskidzkich szczytów Każdy, kto wspiął się na Wielką Raczę, żeby posłuchać o Ośmiu Błogosławieństwach, mógł pobłogosławić towarzyszy wędrówki i przyjąć od nich błogosławieństwo Urszula Rogólska /GN

- Jeśli jeszcze nie byłeś prześladowany za wiarę w Jezusa Chrystusa, to może znaczyć, że jesteś za mało wyrazisty - usłyszeli uczestnicy finałowego spotkania Ewangelizacji w Beskidach, na szczycie Wielkiej Raczy. Przyglądały się im dziesiątki turystów, także ze Słowacji, którzy tego dnia zdecydowali się zdobyć ten szczyt Beskidu Żywieckiego. Wielu dołączyło do uczestników Eucharystii i modlitwy o błogosławieństwo dla mieszkańców czterech stron świata. Świętowanie zakończyło biesiadowanie przy ognisku.

Górskie, wakacyjne wędrowanie z Dobrą Nowiną po Beskidach rozpoczęło się dwa miesiące temu, 6 lipca w schronisku na Hali Miziowej. Wtedy pogoda nie pozwoliła na wędrówkę na szczyt Pilska i odprawienie tam Mszy św. Potem, w kolejne soboty lipca i sierpnia celem były: Przegibek. Leskowiec, Skrzyczne, Hala Rysianka, Markowe Szczawiny (znowu z powodu pogody nie udało się zdobyć szczytu Babiej Góry), Szyndzielnia i Wielka Racza.