Justyna budzi respekt

PAP

publikacja 07.09.2012 19:00

Trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk przebywa na obozie treningowym w Zakopanem, gdzie przygotowuje się do sezonu zimowego 2012/2013.

Justyna budzi respekt Trening Justyny Kowalczyk w Zakopanem PAP/Grzegorz Momot

Treningi Justyny robią wrażenie na jej głównej rywalce – Marit Bjoergen. Niedawno norweski Kanal TV2 wyemitował reportaż ze stacji narciarskiej w Południowym Tyrolu Seiser Alm, gdzie przebywa reprezentacja Norwegii w biegach narciarskich. „Najciężej trenuje Bjoergen, szczególnie strome podjazdy pod górę” - podkreślili komentatorzy dodając, że „letnie treningi Kowalczyk wyraźnie ją przestraszyły".

„Podbiegi pod strome wzniesienia to mój słaby punkt, zwłaszcza stylem klasycznym i na takich odcinkach wielokrotnie przegrywałam z Kowalczyk w ostatnich sezonach. Trasy przyszłorocznych mistrzostw świata w Val di Fiemme mają dużo takich właśnie takich odcinków i aby walczyć o medale należy być świetnie przygotowanym” - wyjaśniła Bjoergen.
„Podczas tego lata poświęciłam wiele dodatkowych godzin treningu na poprawienie techniki klasycznej, w której Kowalczyk jest znacznie lepsza ode mnie” - dodała.

Justyna Kowalczyk, która w sierpniu była w Snow Farm w Nowej Zelandii, startowała także w zawodach, odnosząc pięć zwycięstw - cztery w biegach narciarskich i na zakończenie zgrupowania w zimowym triathlonie.