Trójmiasto: Ewangelizacja na Euro 2012

KAI

publikacja 06.06.2012 14:15

Koncerty, przedstawienia, akcje uliczne i pogadanki - to niektóre z inicjatyw ewangelizacyjnych, jakie odbędą się podczas Euro 2012 w Trójmieście.

Trójmiasto: Ewangelizacja na Euro 2012 Twierdza Wisłoujście w Gdańsku Wikipedia PD

Pierwszą akcją ewangelizacyjną będzie czwartkowy koncert "Katolicy na ulicy". - W całym Trójmieście czuć gorącą atmosferę zbliżających się mistrzostw Euro. Nasza akcja wpisuje się w ten nurt - mówi koordynatorka imprezy Joanna Lowenau ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. - Chcemy dać możliwość doświadczenia tej I ligi wszystkim młodym ludziom. Będzie się naprawdę dużo działo - dodaje Lowenau.

Początek akcji o godz. 17.00 na Długim Targu w Gdańsku. - W tym roku "Katolicy na ulicy" są na sportowo. Chcemy pokazać, że Bóg jest najlepszym trenerem i to on daje talenty, które wykorzystują piłkarze w czasie euro - mówi Wojciech Kruk, wiceprzewodniczący gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Jak dodaje, będzie to "czas dużej radości".

- Wszystko co chcemy ludziom przekazać, to prawda o tym czym żyjemy, czyli prawda o Bogu i Jezusie - mówi Wojciech Kruk. Jego zdaniem turniej Euro 2012 będzie czasem, gdy ludzie są poruszeni emocjonalnie. - Łatwiej wtedy przyjmują pewne prawdy, które mówią o dobru. Chcemy tę prawdę przekazywać na różne sposoby - podkreśla.

Ewangelizacyjne koncerty i przedstawieni odbywać się będą na tzw. Wyspach Kultury na gdańskim Przymorzu. - Nasze hasło to "Szczęście człowieka". Chcemy pokazać te aspekty dobra, które płyną z łaski Boga. Będą koncert, dramy oraz świadectwa ludzi - zapowiada Kruk.

Akcja odbędzie się w niedzielę 10 czerwca w godz. 15.00-17.00 i w niedzielę 24 czerwca 15.00-17.00.

Z kolei w Sopocie, w środę 20 czerwca o godz 19.00 przy kościele św. Jerzego planowany jest koncert ewangelizacyjny. - Będzie się tam naprawdę dużo działo - śpiew, taniec, pantomima, świadectwa - ewangelizacja po polsku i po angielsku - zaznacza Wojciech Kruk. Jak podkreśla, 20 czerwca to jedne z niewielu czerwcowych dni, kiedy podczas Euro 2012 nie będą rozgrywane mecze. - Sopot jest takim miejscem, gdzie dużo się dzieje i właśnie tam zapraszamy - dodaje.

Ponadto na ulicach Trójmiasta spontanicznie pojawią się grupy ewangelizacyjne działające pod wspólnym hasłem "Zoba Boga".