Jesień idzie - nie ma

Agata Puścikowska

|

MGN 11/2011

publikacja 03.03.2012 01:23

Zimno! Wiatr! Deszcz, a czasem nawet śnieg. Ale jesień nie oznacza modowej klapy. Wręcz przeciwnie – jest okazją, żeby ubrać się z pomysłem, kolorowo i zabawnie. A jednocześnie, co ważne, ciepło!

moda na podkasane kurteczki i spodnie biodrówki  na szczęście powoli staje się pase. Bo nie dość, że w takim stroju dobrze wyglądają tylko dziewczyny bardzo szczupłe, to jeszcze grozi zapaleniem nerek. W tym sezonie modne są przeróżne trencze (płaszczyki lekko przed kolano), dopasowane w talii paskiem. Modne są też kolory: fi olety, czerwienie, turkusy, a także – bardziej stonowane beże i brązy. Hitem sezonu są dodatki: rękawiczki, czapki, szaliczki, apaszki, wysokie kalosze, kolorowe torby. Jest więc z czego wybierać. Wystarczy tylko uruchomić jesienną wyobraźnię. Nasza modelka, 13-letnia Basia, stworzyła 3 jesienne stylizacje. Co ważne – nie wydała na nie ani złotówki. Wszystkie ubrania i dodatki znalazła we własnej szafi e. Kilka rzeczy pożyczyła od mamy.

 

1. Zestaw czarno-czerwony
Czarne spodnie, kalosze i prosta, czarna kurteczka. Wysmuklają fi gurę ale…  sprawiają nieco smutny wyraz. Wystarczy więc dodać do ciemnego zestawu (można też użyć szarości, brązów itd) jednokolorowe, kontrastowe dodatki, a strój zupełnie się odmieni. Zestaw czarno-czerwony   Zestaw czarno-czerwony
fot. Jakub Szymczuk
Dzięki szalowi, rękawiczkom, torbie i beretowi Basia wygląda ciekawie, jej strój przyciąga uwagę. Zamiast czerwieni – można stosować wszelkie, mocne kolory: miedź, turkus itp.
 
2. Zestaw „deszczowy”
Propozycja na naprawdę zimny, deszczowy, listopadowy dzień. Płaszczyk typu trencz w kolorze śliwki. Płaszcz jest wiatrochłonny i wodoodporny. Czapka i kolorowy szal – pasujące tonacją kolorystyczną do płaszcza, zapewne nie pozwolą, by Basia wróciła do domu z zapaleniem zatok. Zestaw „deszczowy”   Zestaw „deszczowy”
fot. Jakub Szymczuk
I koniecznie kalosze i parasol. W tym przypadku czarne, żeby nie wywołać wrażenia kolorowego chaosu, lecz klasycznej, nieco szalonej i młodzieżowej elegancji.
 
3. Zestaw na słoneczne dni
Na szczęście nie wszystkie jesienne dni są zimne. Gdy dzień jest słoneczny, można na chwilę porzucić spodnie i ciepłe kurtki. Basia założyła krótką, odciętą w talii kurtkę w modnym, oliwkowym kolorze. Dość ciepłą ( jednak!) górę skontrastowała z cienką, zwiewną, kolorową spódnicą przed kolano. Zestaw na słoneczne dni   Zestaw na słoneczne dni
fot. Jakub Szymczuk
Całości dopełniają dodatki: szal w dwóch kolorach (można użyć dwóch szali lekko splecionych ze sobą) i brązowe, długie kozaki. A ponieważ świeci jesienne słońce – okulary również mogą się przydać.