Podwórkowe Koła Różańcowe

Madzia Buczek

|

MGN 12/2010

publikacja 24.02.2012 11:58

Pozdrawiam z Torunia i życzę wszystkim Czytelnikom „Małego Gościa” błogosławionego Adwentu – mówi Madzia w rozmowie telefonicznej. – Najważniejsze jest uczestnictwo w Roratach – dodaje. – Ale nie zapominajcie też o modlitwie różańcowej, o swoich postanowieniach i dobrych uczynkach.

Podwórkowe Koła Różańcowe

 

Madzia Buczek bierze udział w wykładach i ćwiczeniach na rozpoczętych właśnie studiach magisterskich, ale zawsze znajduje czas dla „Małego Gościa”. – Pod koniec października byłam na ciekawym spotkaniu w Bochum w Niemczech – opowiada. – Większość dzieci, które przyjechały do Polskiej Misji Katolickiej, nie tylko mieszka w Niemczech, ale tam też się urodziły. 
 
Przyjechała grupa z Essen i z Duisburga, gdzie powstało nowe koło różańcowe liczące około 30 osób. – Na spotkaniu była też obecna młodzież – cieszy się Madzia. – Opowiadali, że dopiero teraz, jako nastolatki, w pełni doceniają moc Różańca, i twierdzą, że ta modlitwa pozwala im trwać przy Bogu i przeciwstawiać się złu – dodaje. Młodsze dzieci zasypywały Madzię pytaniami dotyczącymi przede wszystkim różnych szczegółów jej życia.
 
Regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych:
12 grudnia Nowy Targ parafia św. Jadwigi Królowej