Kubek śmiechu

MGN 11/2010

publikacja 24.02.2012 00:05

Kubek śmiechu kubek@malygosc.pl

☻ Wezwania z modlitwy wiernych podczas Mszy szkolnej: Dziewczynka: „Aby więcej dziewczynek przychodziło na Dzieci Maryi – Ciebie prosimy…”. Chłopak: „ Aby więcej chłopców przychodziło do ministrantów – Ciebie prosimy…”. Dziewczynka: „Aby było mniej ministrantów, a więcej Dzieci Maryi – Ciebie prosimy…”.

☻ Czteroletni Patryk po raz pierwszy zobaczył bliźnięta. Bardzo zdziwiony i zauroczony ich wyglądem przez całe popołudnie nalegał na rodziców, żeby dali mu takiego brata bliźniaka. Nie mógł zrozumieć, że to niemożliwe. Poirytowany nieco marudzeniem chłopca tato, zapytał: – No, to jak to mamy zrobić, twoim zdaniem? – Jak to jak? – zdziwił się Patryk – normalnie! Ja stanę w lustrze, a wy go stamtąd wyciągniecie!

☻ Pod koniec katechezy pani katechetka przypomina: – I proszę się nauczyć tajemnic Różańca. – Mamy je wszystkie znać? – zapytał któryś z uczniów. – Tak. – Ale proszę pani! – zawołał Sylwek. – To już wtedy nie będą tajemnice…

☻ Mama 4-letniego Mateusza spodziewała się dziecka. Któregoś dnia razem wymyślali imiona dla chłopca albo dla dziewczynki. – Jeśli będzie dziewczynka, to nazwiemy ją Róża – powiedziała mama. – A jeśli chłopiec to?... – zapytała. – To Różaniec! – wykrzyknął Mateusz.