nasze media Najnowszy numer MGN 09/2020

Małgorzata Gajos/it.aleteia.org

dodane 09.04.2019 07:18

Ciało Carla Acutisa w nienaruszonym stanie

Nicola Gori, postulator sprawy beatyfikacyjnej piętnastolatka, potwierdza pogłoski.

O tym, że ciało jest w stanie nienaruszonym informował już w styczniu wice-postulator Marcelo Tenorio. Pisał, że otrzymał od matki chłopca wiadomość, że ciało 15-latka nie uległo rozkładowi. Widział także zdjęcia - informowała włoska Aleteia.

„Ciało Carla Acutisa, z tego, co mi powiedzieli, jest w nienaruszonym stanie” - potwierdził Nicola Gori w wywiadzie dla TV 2000. Wywiad wyemitowano 8 kwietnia w ramach programu „Bel tempo si spera”, prowadzonego przez Lucię Ascione, w którym pokazano obchody przeniesienia ciała Acutisa do sanktuarium w Asyżu, które miały miejsce w dniach 5-7 kwietnia.

Carlo Acutis zmarł 12 października 2006 roku z powodu ostrej białaczki.

Aktualnie trwają badania nad cudem, który wydarzył się w Brazylii i dotyczył uzdrowienia dziecka. Jeśli cud zostanie rozpoznany jako taki przez konsultację lekarską, teologów i kardynałów to prawdopodobnie dojdzie do beatyfikacji. 

"Carlo był chłopcem pełnym życia, jak wielu jego rówieśników. Starał się żyć zgodnie z naukami Ewangelii i pomimo swojego wieku zdołał rozwinąć ogromne doświadczenie wiary i w tym poszukiwaniu Boga przyciągnął rzesze rówieśników" - podsumowuje Nicola Gori.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione