nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 16.05.2018 11:43

Wzór godny naśladowania

Podsumowanie i zdjęcia ogólnopolskiego konkursu o kardynale Hlondzie.

Jedni mają 8 lat, drudzy z kolei 12, są wysocy i mali, chłopcy i dziewczęta. Wiele ich dzieli, bowiem mieszkają w różnych częściach kraju czy uczęszczają do różnych szkół. Jednak to co ich łączy, to znajomość niesamowitej postaci Augusta Hlonda. Każdy z nich wie doskonale, że był to kardynał i Prymas Polski, kierujący Kościołem, zarówno w okresie międzywojennym, w latach wojny, jak i w pierwszych latach po jej zakończeniu.

9 maja dzieci te spotkały się we Wrocławiu, w budynku Szkoły Podstawowej nr 28, na uroczystej gali podsumowującej Ogólnopolski Konkurs pt. „Kardynał August Hlond – przykładem miłości do Boga i Ojczyzny”. Są oni bowiem laureatami tego wydarzenia. Każdy z nich malował rysunki czy pisał prace o kardynale Auguście Hlondzie. Dzięki temu dowiedzieli się, że był księdzem, który ponad wszystko kochał Boga oraz Ojczyznę. Dlatego też bardzo się starał, by każde dziecko czy dorosły, również kochał własny kraj i żył według bożych przykazań.

Filip, jeden z uczestników konkursu, w swojej pracy napisał, że Prymas Polski, stał się dla niego „wzorem godnym naśladowania”. Cieszy zatem fakt, że obok gwiazd sportu czy muzyki, coraz więcej dzieci, zaczyna dostrzegać autorytety w gronie świętych, błogosławionych, jak i tych, o których modlimy się, by zostali wyniesieni na ołtarze.

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione