nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 14.12.2011 11:28

Kolęduj z nami

Już od Wigilii Bożego Narodzenia będzie tu można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu Grajków św. Józefa, a także radiowego słuchowiska Christmas Morning.

Grajki św. Józefa   Grajki św. Józefa Roman Koszowski/GN Grajki św. Józefa to schola z parafii św. Józefa w Godowie na Górnym Śląsku. Grajki mają już w swoim repertuarze 100 piosenek. Niedawno nagrali świąteczną płytę. Najpierw poprosili mieszkańców Godowa, żeby przynieśli zapomniane lub mniej znane melodie kolędowe. Młodzi muzycy wzięli je na warsztat, to znaczy do swojej salki, potem weszli do studia nagrań, i tak na czele z instrumentami dętymi powstała płyta.

 

 

 

 

Dzieci podczas nagrywania słuchowiska   Dzieci podczas nagrywania słuchowiska Słuchowisko radiowe Christmas Morning to angielskojęzyczne jasełka z polskimi kolędami. Jest to spisany dźwiękiem poemat o Bożym Narodzeniu. Opowieść oparta na tekstach Ewangelii św. Łukasza i św. Mateusza, rozgrywająca się we współczesnym świecie. Józef i Maryja podróżują pociągiem na spis ludności... Spotykają współczesnych pasterzy, czyli bezdomnych z ich zwierzętami... Trzej Królowie w drodze do Dzieciątka Jezus zatrzymują się w najlepszym oxfordzkim hotelu... Ulice są pełne gwaru miasta XXI wieku.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Dojrzewająca
  ostatnia aktywność: 14.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 5
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26