nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018

Teresa Sosenko

dodane 15.06.2016 11:14

Promocja bajek dla niewidomych dzieci

Dziś mieliśmy okazję gościć na promocji książki w Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku pt. "Trzy bajki", do której teksty wybrała i opracowała Teresa Sosenko.

Książka jest wydana w alfabecie Brajla dla osób niewidomych i słabowidzących. Ilustracje do książki rysowały dzieci w bibliotece podczas Ferii w 2015 roku.

Bajki te pochodzą z XVIII wieku, insą przystosowane dla dzieci niewidomych i słabo widzących. Literki są duże a kto zna Braille'a, może się nim posłużyć. Dzieci też widzą jak wygląda takie pismo i mogą się go nauczyć. Obrazki dla dzieci szczególnie dalekowidzów mogą się zlewać dlatego są kolorowe i może je dziecko wyczuć pod palcami. Książka też może być przeznaczona dla dzieci widzących. Poznają oni pismo Braille'a, wypunktowane ,kolorowe obrazki i jak się tym pismem posługiwać. A więc też mają swój udział w tworzeniu tej książki. Bajki te mogły by służyły nauczycielom jako pomoc dydaktyczna i dzieciom żeby poznawali pismo  Braille'a, bo jest ono używane w każdej instytucji, na drzwiach, schodach, windach i na pewno kiedyś im się przyda.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 01.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 24
 • 5
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10