nasze media Mały Gość 04/2024

Eurosport

dodane 20.12.2014 23:06

Real mistrzem świata

Real Madryt wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. W sobotnim finale w Marrakeszu Królewscy bez większych problemów pokonali argentyńskie San Lorenzo 2:0 (1:0).

Klubowe Mistrzostwa Świata rozgrywane są regularnie od 2005 roku, choć pierwsza edycja odbyła się pięć lat wcześniej.

W 37. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Toni Kroos, a Sergio Ramos zgubił w polu karnym kryjącego go Mario Yepesa i strzałem głową z pięciu metrów dał Realowi prowadzenie. Być może piłkarze San Lorenzo wyszli na drugą połowę z chęcią odrobienia strat, ale już sześć minut po przerwie popełnili kosztowny błąd. Po nieudanej pułapce ofsajdowej piłkę w ich polu karnym przejął Gareth Bale, po czym oddał dość lekki strzał z 12 metrów. Torrico zupełnie zlekceważył uderzenie Walijczyka, pozwalając piłce przecisnąć się pod swoim biodrem, a następnie wturlać się do bramki.

Jedyne groźne strzały na bramkę Ikera Casillasa, który rozgrywał swój 700. mecz w barwach Realu, oddali Enzo Kalinski (83. minuta) i Juan Ignacio Mercier (86. minuta). W obu przypadkach kapitan Królewskich popisał się skutecznymi paradami.

Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego było to 22. kolejne zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach. Do rekordu wszech czasów brazylijskiej Coritiby brakuje Królewskim już tylko dwóch wygranych.