nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018

Czwartek II tygodnia Adwentu, 11 grudnia 2014 r.

dodane 11.12.2014 06:00

Obłóczyny

Pan dał mi taki pokój i radość, że one nigdy nie ustały

Przez rok św. Teresa przygotowywała się w klasztorze do złożenia pierwszych przyrzeczeń i przyjęcia habitu.

Był to brązowy długi habit z szerokimi rękawami, przepasany skórzanym pasem. Na habicie szkaplerz, czyli prosty pas materiału, a na głowie czarny welon. Pod szkaplerzem krzyż. Przy lewym boku zawieszony duży drewniany różaniec.

Na Mszę świętą karmelitanki zakładają jeszcze biały płaszcz. Dla św. Teresy biały płaszcz był bardzo ważnym znakiem Boga: zaczynasz ze Mną nowe życie.

 

 

 

Z Księgi Życia św. Teresy od Jezusa

W chwili przywdziania habitu Pan dał mi poczuć, jak jest łaskawy dla tych, którzy przezwyciężają siebie, by służyć Jemu. Tak wielką wtedy dał mi radość z tego, że jestem zakonnicą, iż ona nigdy we mnie nie ustała.

Wszystkie obowiązki i ćwiczenia zakonne sprawiały mi przyjemność. Doprawdy nieraz, gdy zamiatałam podłogi klasztorne w tych samych godzinach, które przedtem poświęcałam na zabawy i stroje, i pomyślałam, że już jestem wolna od tego, czułam w sobie nową radość i dziwiłam się, skąd pochodzi.

Gdybym miała komu dać radę, nigdy nie radziłabym zaniechać dobrego natchnienia z powodu strachu. Jeśli szczerze i z czystej miłości podejmie coś dla samego Boga, to niech się nie lęka, że się nie poszczęści. Bóg ma moc wszystko uczynić.

Serwis roratni

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 08.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 86
 • 2
  LidiaKędra
  ostatnia aktywność: 02.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 24.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 55
 • 4
  matkson5
  ostatnia aktywność: 29.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 5
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 18