nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018
dodane 13.10.2012 23:13

Domowy rozgardiasz

Coraz częstej mam dosyć mojej sporej rodziny. Ciągle ktoś wchodzi, wychodzi, panuje nieustanny ruch, mało kto sprząta za sobą. Mama ma gabinet w domu, czasami wpada na chwilę i od razu są krótkie dyspozycje. Lubię błysk w kuchni, chętnie ją sprzątam, ale brat tego nie docenia, siostra się nie przejmuje, o maluchach nie wspomnę. Tato w nerwach nazwał brata idiotą, byłam tym oburzona. Czuję się jakbym żyła w patologicznej rodzinie. Siedzę i płaczę, a kuchnia znowu zadeptana Gimnazjalistka

Oj, musiałabyś widzieć, jak wygląda życie w prawdziwie patologicznej rodzinie. Tam są powody do płaczu. Im dzieci starsze, tym często trudniej. Wspólne zamieszkanie dorastających dzieci stwarza zupełnie nowe problemy. Każdy ma swoją wizję rodziny, każdy widzi swoje zalety, swoją pracę dla rodziny i kompletnie nie zauważa wkładu innych. Owszem, w dużej rodzinie bywa głośno, są krzyki. Ale ja wolę krzyki niż ciszę, która może być straszliwa. Piszą dziewczyny czujące się straszliwie samotne w milczącej i cichej rodzinie. Podoba mi się, że starasz się o błysk w kuchni, a pewnie i w innych pomieszczeniach. Ta praca uczy pokory, bo ledwo skończysz, już się zaczyna od nowa. Jeśli tato nazwał brata idiota, to dlatego, że się nie o niego martwi, to była przenośnia. Są różne modele życia rodzinnego, też pełen ekspresji i hałasu wcale nie jest zły. Jeszcze zatęsknisz kiedyś do gwaru, wrzasku, chodzenia po mokrej podłodze. Nie płacz. Planuj swój dom, w którym, jeśli będą dzieci, też będzie zamieszanie. Polecam najnowszą powieść Musierowicz, gdzie na swój problem spojrzysz z innego punktu widzenia.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 01.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 24
 • 5
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 14.02.2018
  łączna liczba komentarzy: 10