nasze media Najnowszy numer MGN 06/2018
dodane 22.07.2012 22:52

Wyjdź z domu!

Są wakacje, a ja siedzę w domu. Boję się wyjść, bo mogą mnie przezywać, odrzucić. Kiedyś najlepsza przyjaciółka mnie obgadała i nie przeprosiła. Wiele mi dokuczało. Nawet gdy widzę obcą dziewczynę w moim wieku, to się jej boję. Zagubiona 12- latka

Z całego serca radzę Ci, byś już jutro wyszła z domu i dołączyła do koleżanek.
Oto kilka rad:
1. Nie bój się. One Twój lęk wyczuwają i to je zachęca do dokuczania.
2. Wyjdź do koleżanek uśmiechnięta i pewna siebie. Jedną pochwal za coś, drugiej zapytaj, gdzie coś tam kupiła, bo bardzo ładne. Pochwal fryzury, ubrania, weź ze sobą paczkę paluszków, poczęstuj.
3. Jeśli nawet będą złośliwe, to udawaj, że nie słyszysz. Przez kilka dni tak rób, jakbyś była trochę głucha. Niech nic nie zniszczy Twojego uśmiechu.
4. Gdyby koleżanki mocno dokuczały, to śmiej się z tego, powiedz, że czas skończyć z dziecinnym zachowaniem. Powiedz np. „nie będę się obrażała, bo już skończyłam z dziecinadą”.
5. Gdyby jednak któraś mocno dokuczała, to spokojnie zapytaj, czy ma
jakieś problemy, że tyle w niej złośliwości.
Wnioski:
Nie siedź w domu. Człowiek bardzo potrzebuje innych ludzi. Ty też. Jeślinie wyjdziesz, to potem będzie tylko trudniej. Bo one mogą myślec, że nimi gardzisz, one będą miały swoje sprawy, tajemnice, o których nic niebędziesz wiedziała.W modlitwie "Ojcze nasz" mówimy Panu Bogu, by nam odpuścił nasze winy tak, jak my odpuszczamy naszym winowajcom. Dlatego Ty przebacz koleżankom i niemiej do nich żalu. Sama też nigdy nie obgaduj, tylko miej pomysły na ciekawe spędzanie czasu.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 08.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 86
 • 2
  LidiaKędra
  ostatnia aktywność: 02.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  kamiś
  ostatnia aktywność: 24.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 55
 • 4
  matkson5
  ostatnia aktywność: 29.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 3
 • 5
  kotek22
  ostatnia aktywność: 15.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 18